myLegion.org Icon
Legion.org Icon Facebook Icon Twitter Icon YouTube Icon News Feed Icon

612 McCully Street, Honolulu, Hawaii 96826

Department Of Hawaii

2018 Master Schedule

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5/9/18

 

 

5.0

Date

DIV

GM

Home

S

Away

S

Time

Location

Saturday May 19

15U

1

Kalani

 

Kamehameha

 

10:00am

Wahiawa Middle

 

15U

2

Leilehua

 

Maryknoll

 

1:00pm

Wahiawa Middle

 

19U

1

Farrington

 

Waipahu Blue

 

10:00am

Joey Desa

 

19U

2

Maryknoll

 

St. Louis Blue

 

1:00pm

Joey Desa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday May 20

19U

3

Campbell

 

Waipahu Gold

 

10:00am

Campbell

 

19U

4

St. Francis

 

Pac-5

 

10:00am

Kailua

 

19U

5

Kailua

 

Pearl City

 

1:00pm

Kailua

 

19U

6

Mid Pacific Green

 

Punahou

 

10:00am

Mid Pacific

 

19U

7

Kamehameha 

 

Mid Pacific White

 

1:00pm

Mid Pacific

 

19U

8

Radford

 

Moanalua

 

10:00am

Radford

 

19U

9

Iolani

 

St.Louis Red

 

1:00pm

Radford

 

19U

10

Aiea

 

BYE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monday May 21

19U

11

Kaiser

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

12

Mililani Brown

 

Kalani

 

4:30pm

Mililani

 

15U

3

Maryknoll

 

Kalani

 

4:30pm

Kahala Dist. Park

 

15U

4

Kamehameha

 

Leilehua

 

4:30pm

Wahiawa Middle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday May 23

19U

13

Waipahu Gold

 

Aiea

 

4:30pm

Aiea

 

19U

14

Campbell

 

Moanalua

 

4:30pm

Campbell

 

19U

15

Iolani

 

St. Louis Blue

 

4:30pm

Iolani

 

19U

16

Kailua

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Kailua

 

19U

17

Kaiser

 

Kalani

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

18

Mid Pacific Green

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

19

Kamehameha 

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Mililani

 

19U

20

Farrington

 

Pearl City

 

4:30pm

Pearl City

 

19U

21

Radford

 

Waipahu Blue

 

4:30pm

Radford

 

19U

22

BYE

 

Pac-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday May 27

19U

23

St. Francis

 

St.Louis Red

 

10:00am

Hans L'Orange

 

19U

24

Maryknoll

 

Punahou

 

1:00pm

Hans L'Orange

 

19U

25

Mid Pacific Green

 

Mililani Brown

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monday May 28

19U

26

Aiea

 

Pac-5

 

4:30pm

Aiea

 

19U

27

Campbell

 

Waipahu Blue

 

4:30pm

Campbell

 

19U

28

St. Francis

 

St. Louis Blue

 

10:00am

Hans L'Orange

 

19U

29

Iolani

 

Punahou

 

1:00pm

Hans L'Orange

 

19U

30

Kailua

 

Kalani

 

4:30pm

Kailua

 

19U

31

Kaiser

 

Kamehameha 

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

32

Maryknoll

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

33

Farrington

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Mililani

 

19U

34

Radford

 

Pearl City

 

4:30pm

Radford

 

19U

35

Waipahu Gold

 

Moanalua

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

36

BYE

 

St.Louis Red

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday May 29

17U

1

BYE

 

Pac-5

 

4:30pm

 

 

17U

2

St.Francis

 

Waianae

 

4:30pm

Waianae

 

17U

3

Mililani

 

Maryknoll

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

17U

4

Kapolei

 

Moanalua

 

4:30pm

Kapolei

 

17U

5

Kamehameha

 

McKinley

 

4:30pm

McKinley

 

17U

6

Kalani

 

Mid Pacific

 

4:30pm

Mid Pacific

 

17U

7

Iolani

 

Waipahu

 

5:00pm

Iolani

 

17U

8

Aiea

 

Castle

 

4:30pm

Aiea

 

15U

5

Maryknoll

 

Kamehameha

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

15U

6

Kalani

 

Leilehua

 

4:30pm

Wahiawa Middle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday May 30

19U

37

Campbell

 

Pearl City

 

4:30pm

Campbell

 

19U

38

Pac-5

 

St.Louis Red

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

19U

39

Farrington

 

Kalani

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

19U

40

Kailua

 

Kamehameha 

 

4:30pm

Kailua

 

19U

41

Mid Pacific Green

 

Kaiser

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

42

Iolani

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

43

Maryknoll

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Mililani

 

19U

44

Moanalua

 

Aiea

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

45

Radford

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Radford

 

19U

47

BYE

 

St. Louis Blue

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thursday May 31

19U

48

Maryknoll

 

Kaiser

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

49

St. Francis

 

Punahou

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

17U

9

Kamehameha

 

Mililani

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

17U

10

BYE

 

Mid Pacific

 

 

 

 

17U

11

Kapolei

 

Maryknoll

 

4:30pm

Kapolei

 

17U

12

Kalani

 

McKinley

 

4:30pm

McKinley

 

17U

13

St.Francis

 

Moanalua

 

4:30pm

Moanalua

 

17U

14

Iolani

 

Waianae

 

4:30pm

Waianae

 

17U

15

Waipahu

 

Aiea

 

4:30pm

Aiea

 

17U

16

Castle

 

Pac-5

 

4:30pm

Castle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friday June 1

19U

50

Moanalua

 

Waipahu Blue

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

51

Waipahu Gold

 

Pearl City

 

4:30pm

Pearl City

 

19U

52

BYE

 

Punahou

 

 

 

 

19U

53

Campbell

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Campbell

 

19U

54

St. Francis

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

55

Radford

 

Kalani

 

4:30pm

Radford

 

19U

56

Iolani

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Mililani

 

19U

57

Kailua

 

Mid Pacific Green

 

4:30pm

Kailua 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday June 2

19U

58

Farrington

 

Kamehameha 

 

1:00pm

Joey Desa

 

19U

59

Pac-5

 

St. Louis Blue

 

1:00pm

Aiea

 

17U

17

BYE

 

McKinley

 

 

 

 

17U

18

Aiea

 

Pac-5

 

10:00am

Aiea

 

17U

19

St.Francis

 

Maryknoll

 

1:00pm

Castle

 

17U

20

Castle

 

Mid Pacific

 

10:00am

Castle

 

17U

21

Kalani

 

Mililani

 

10:00am

Joey Desa

 

17U

22

Kapolei

 

Kamehameha

 

10:00am

Kapolei

 

17U

23

Waipahu

 

Waianae

 

10:00am

Kapolei

 

15U

7

Kamehameha

 

Kalani

 

1:00pm

Wahiawa Middle

 

15U

8

Maryknoll

 

Leilehua

 

1:00pm

Wahiawa Middle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday June 3

19U

60

Waipahu Blue

 

Aiea

 

10:00am

Aiea

 

19U

61

St.Louis Red

 

St. Louis Blue

 

1:00pm

Aiea

 

19U

62

Iolani

 

Kaiser

 

10:00am

Kaiser

 

19U

63

Farrington

 

Mid Pacific Green

 

1:00pm

Kaiser

 

19U

64

Campbell

 

Kalani

 

10:00am

Campbell

 

19U

65

St. Francis

 

Mililani Brown

 

1:00pm

Mililani

 

19U

66

Moanalua

 

Pearl City

 

10:00am

Pearl City

 

19U

67

Pac-5

 

Punahou

 

1:00pm

Pearl City

 

19U

68

Radford

 

Kamehameha 

 

10:00am

Radford

 

19U

69

Maryknoll

 

Kailua

 

1:00pm

Radford

 

19U

70

Waipahu Gold

 

Mililani Gold

 

10:00am

Mililani

 

19U

71

BYE

 

Mid Pacific White

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monday June 4

15U

9

Kalani

 

Maryknoll

 

4:30pm

Kahala Dist Park

 

15U

10

Leilehua

 

Kamehameha

 

4:30pm

Wahiawa Middle

 

17U

24

Iolani

 

Moanalua

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

72

Aiea

 

St.Louis Red

 

4:30pm

Aiea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday June 5

17U

25

BYE

 

Mililani

 

 

 

 

17U

26

Iolani

 

Maryknoll

 

7:00pm

Hans L' Orange

 

17U

27

St.Francis

 

Kamehameha

 

4:00pm

Hans L' Orange

 

17U

28

Kalani

 

Kapolei

 

4:30pm

Kapolei

 

17U

29

Pac-5

 

Mid Pacific

 

4:30pm

Mid Pacific

 

17U

30

Waipahu

 

Moanalua

 

4:30pm

Moanalua

 

17U

31

Waianae

 

Aiea

 

4:30pm

Waianae

 

17U

32

Castle

 

McKinley

 

4:30pm

Castle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday June 6

19U

73

Aiea

 

St. Louis Blue

 

4:30pm

Aiea

 

19U

74

Campbell

 

Kamehameha 

 

4:30pm

Campbell

 

19U

75

St.Louis Red

 

Punahou

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

19U

76

Farrington

 

Maryknoll

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

19U

77

Iolani

 

Kailua

 

4:30pm

Kailua

 

19U

78

St. Francis

 

Kaiser

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

79

Pac-5

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

80

Moanalua

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

81

Waipahu Blue

 

Pearl City

 

4:30pm

Pearl City

 

19U

82

Radford

 

Mid Pacific Green

 

4:30pm

Radford

 

19U

83

Waipahu Gold

 

Kalani

 

4:30pm

Waipahu

 

19U

84

BYE

 

Mililani Brown

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thursday June 7

17U

33

Aiea

 

Mid Pacific

 

4:30pm

Aiea

 

17U

34

Waianae

 

Moanalua

 

4:30pm

Waianae

 

17U

35

Pac-5

 

McKinley

 

4:30pm

McKinley

 

17U

36

Waipahu

 

Maryknoll

 

7:00pm

Hans L' Orange

 

17U

37

Castle

 

Mililani

 

4:30pm

Castle

 

17U

38

Iolani

 

Kamehameha

 

5:00pm

Iolani

 

17U

39

BYE

 

Kapolei

 

 

 

 

15U

11

Leilehua

 

Kalani

 

4:30pm

Wahiawa Middle

 

15U

12

Kamehameha

 

Maryknoll

 

4:00pm

Hans L' Orange

 

19U

85

Waipahu Blue

 

Mililani Gold

 

4:30pm

Mililani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friday June 8

19U

86

Campbell

 

Mid Pacific Green

 

4:30pm

Campbell

 

19U

87

St. Louis Blue

 

Punahou

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

19U

88

Waipahu Gold

 

Kamehameha 

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

19U

89

St. Francis

 

Kailua

 

4:30pm

Kailua

 

19U

90

St.Louis Red

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

91

Pac-5

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Mililani

 

19U

92

Moanalua

 

Kalani

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

93

Pearl City

 

Aiea

 

4:30pm

Pearl City

 

19U

94

Radford

 

Maryknoll

 

4:30pm

Radford

 

19U

95

BYE

 

Kaiser

 

 

 

 

17U

40

St.Francis

 

Kalani

 

4:30pm

Kahala Dist. Park

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday June 9

17U

41

Moanalua

 

Aiea

 

10:00am

Aiea

 

17U

42

Waianae

 

Maryknoll

 

1:00pm

Aiea

 

17U

43

Waipahu

 

Kamehameha

 

10:00am

Iolani

 

17U

44

Iolani

 

Kalani

 

1:00pm

Iolani

 

17U

45

Mid Pacific

 

McKinley

 

10:00am

Mid Pacific

 

17U

46

Pac-5

 

Mililani

 

1:00pm

Mid Pacific

 

17U

47

Castle

 

Kapolei

 

1:00pm

Joey Desa

 

15U

13

Kalani

 

Kamehameha

 

10:00am

Wahiawa Middle

 

15U

14

Leilehua

 

Maryknoll

 

1:00pm

Wahiawa Middle

 

19U

96

Iolani

 

Farrington

 

10:00am

Joey Desa

 

17U

48

 BYE

 

St.Francis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday June 10

19U

97

Aiea

 

Punahou

 

10:00am

Aiea

 

19U

98

Campbell

 

Maryknoll

 

1:00pm

Aiea

 

19U

99

Pac-5

 

Kaiser

 

10:00am

Kaiser

 

19U

100

St. Louis Blue

 

Mid Pacific White

 

10:00am

Mid Pacific

 

19U

101

Waipahu Gold

 

Mid Pacific Green

 

1:00pm

Mid Pacific

 

19U

102

St.Louis Red

 

Mililani Brown

 

10:00am

Mililani

 

19U

103

Moanalua

 

Kamehameha 

 

1:00pm

Mililani

 

19U

104

Pearl City

 

Mililani Gold

 

10:00am

Pearl City

 

19U

105

Waipahu Blue

 

Kalani

 

1:00pm

Pearl City

 

19U

106

St. Francis

 

Farrington

 

10:00am

Radford

 

19U

107

Radford

 

Iolani

 

1:00pm

Radford

 

19U

108

BYE

 

Kailua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monday June 11

15U

15

Maryknoll

 

Kalani

 

4:30pm

Kahala Dist Park

 

15U

16

Kamehameha

 

Leilehua

 

4:30pm

Wahiawa Middle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday June 12

17U

49

Aiea

 

McKinley

 

4:30pm

Aiea

 

17U

50

Moanalua

 

Maryknoll

 

4:30pm

Moanalua

 

17U

51

Mid Pacific

 

Mililani

 

4:30pm

Mid Pacific

 

17U

52

Waianae

 

Kamehameha

 

4:30pm

Waianae

 

17U

53

Pac-5

 

Kapolei

 

4:30pm

Kapolei

 

17U

54

Waipahu

 

Kalani

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

17U

55

Castle

 

St.Francis

 

4:30pm

Castle

 

17U

56

Iolani

 

BYE

 

 

 

 

19U

109

Waipahu Gold

 

Maryknoll

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday June 13

19U

110

Mililani Gold

 

Aiea

 

4:30pm

Aiea

 

19U

111

Punahou

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

112

Pearl City

 

Kalani

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

19U

113

St. Louis Blue

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Mililani

 

19U

114

Waipahu Blue

 

Kamehameha 

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

19U

115

St.Louis Red

 

Kaiser

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

116

Moanalua

 

Mid Pacific Green

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

117

Pac-5

 

Kailua

 

4:30pm

Kailua

 

19U

118

BYE

 

Farrington

 

 

 

 

19U

119

Campbell

 

Iolani

 

4:30pm

Campbell

 

19U

120

St. Francis

 

Radford

 

4:30pm

Radford

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thursday June 14

17U

57

Maryknoll

 

Aiea

 

4:30pm

Aiea

 

17U

58

McKinley

 

Mililani

 

4:30pm

McKinley

 

17U

59

Moanalua

 

Kamehameha

 

4:30pm

Moanalua

 

17U

60

Mid Pacific

 

Kapolei

 

4:30pm

Mid Pacific

 

17U

61

Waianae

 

Kalani

 

4:30pm

Waianae

 

17U

62

Pac-5

 

St.Francis

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

17U

63

Waipahu

 

BYE

 

 

 

 

17U

64

Castle

 

Iolani

 

4:30pm

Castle

 

15U

17

Kalani

 

Leilehua

 

4:30pm

Kahala Dist Park

 

15U

18

Maryknoll

 

Kamehameha

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friday June 15

19U

121

Aiea

 

Mid Pacific White

 

4:30pm

Aiea

 

19U

122

Mililani Gold

 

Kalani

 

4:30pm

Kahala Dist Park

 

19U

123

Punahou

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Mililani

 

19U

124

Pearl City

 

Kamehameha 

 

4:30pm

Pearl City

 

19U

125

St. Louis Blue

 

Kaiser

 

4:30pm

Kaiser

 

19U

126

Waipahu Blue

 

Mid Pacific Green

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

127

St.Louis Red

 

Kailua

 

4:30pm

Kailua

 

19U

128

Moanalua

 

Maryknoll

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

129

Waipahu Gold

 

Iolani

 

5:00pm

Iolani

 

19U

130

BYE

 

Radford

 

 

 

 

19U

131

Campbell

 

St. Francis

 

4:30pm

Campbell

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday June 16

17U

65

Aiea

 

Mililani

 

10:00am

Aiea

 

17U

66

Waianae

 

BYE

 

 

 

 

17U

67

Mid Pacific

 

St.Francis

 

10:00am

Iolani

 

17U

68

Pac-5

 

Iolani

 

1:00pm

Iolani

 

17U

69

Maryknoll

 

Kamehameha

 

1:00pm

Joey Desa

 

17U

70

McKinley

 

Kapolei

 

10:00am

McKinley

 

17U

71

Moanalua

 

Kalani

 

1:00pm

McKinley

 

17U

72

Waipahu

 

Castle

 

1:00pm

Aiea

 

15U

19

Kamehameha

 

Kalani

 

10:00am

Wahiawa Middle

 

15U

20

Maryknoll

 

Leilehua

 

1:00pm

Wahiawa Middle

 

19U

132

Pac-5

 

Farrington

 

10:00am

Joey Desa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday June 17

19U

133

Kalani

 

Aiea

 

10:00am

Aiea

 

19U

134

St.Louis Red

 

Farrington

 

1:00pm

Aiea

 

19U

135

St. Louis Blue

 

Kailua

 

10:00am

Kailua

 

19U

136

Pac-5

 

Radford

 

1:00pm

Kailua

 

19U

137

Punahou

 

Kaiser

 

1:00pm

Kaiser

 

19U

138

Mid Pacific White

 

Mililani Brown

 

10:00am

Mid Pacific

 

19U

139

Waipahu Gold

 

St. Francis

 

1:00pm

Mid Pacific

 

19U

140

Mililani Gold

 

Kamehameha 

 

10:00am

Mililani

 

19U

141

Moanalua

 

Iolani

 

1:00pm

Mililani

 

19U

142

Pearl City

 

Mid Pacific Green

 

10:00am

Pearl City

 

19U

143

Waipahu Blue

 

Maryknoll

 

1:00pm

Pearl City

 

19U

144

BYE

 

Campbell

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monday June 18

15U

21

Kalani

 

Maryknoll

 

4:30pm

Kahala Dist Park

 

15U

22

Leilehua

 

Kamehameha

 

4:30pm

Wahiawa Middle

 

17U

73

Kamehameha

 

Aiea

 

4:30pm

Aiea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday June 19

17U

74

Maryknoll

 

Kalani

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

17U

75

Pac-5

 

Waipahu

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

17U

76

Mid Pacific

 

Iolani

 

5:00pm

Iolani

 

17U

77

Mililani

 

Kapolei

 

4:30pm

Kapolei

 

17U

78

McKinley

 

St.Francis

 

4:30pm

McKinley

 

17U

79

Moanalua

 

BYE

 

 

 

 

17U

80

Waianae

 

Castle

 

4:30pm

Waianae

 

19U

145

Aiea

 

Mililani Brown

 

4:30pm

Aiea

 

19U

146

Mid Pacific White

 

Kaiser

 

4:30pm

Kaiser

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday June 20

19U

147

Pac-5

 

Campbell

 

4:30pm

Campbell

 

19U

148

Kalani

 

Kamehameha

 

7:00pm

Hans L'Orange

 

19U

149

St. Louis Blue

 

Farrington

 

4:00pm

Hans L'Orange

 

19U

150

Punahou

 

Kailua

 

4:30pm

Kailua

 

19U

151

Mililani Gold

 

Mid Pacific Green

 

4:30pm

Mid Pacific

 

19U

152

Moanalua

 

St. Francis

 

4:30pm

Moanalua

 

19U

153

Pearl City

 

Maryknoll

 

4:30pm

Pearl City

 

19U

154

St.Louis Red

 

Radford

 

4:30pm

Radford

 

19U

155

Waipahu Blue

 

Iolani

 

5:00pm

Iolani

 

19U

156

Waipahu Gold

 

BYE